Metamorfozy, czyli jak fotografia pomaga zmienić wizerunek

ze 2015-02-26 o 09.48.58

Czy to photoshop? Nie! To praca utalentowanej artystki z Centrum Metamorfoz, która zaistniała fizycznie by pozostać następnie uwiecznioną na zdjęciu. Autorka dokumentując swoje prace, zupełnie bezwiednie zaczęła zaprzeczać stereotypom „plastikowej lali” z „fotoszopa”. Na powyższej stronie znajdziecie więcej spektakularnych przemian. Zapraszamy do oglądania i korzystania, gdyż jak widać nie jest to news z drugiego końca świata, usługa jest w zasięgu ręki każdej polki.

Amelia Czernomord z Centrum Metamorfoz jest utytułowaną artystką, od lat pracującą z najlepszymi fotografami. Opracowywała wizerunki kobiet dla potrzeb takich wydawców jak na przykład playboy. W pewnym momencie swojej kariery postanowiła stworzyć usługę dostępną dla przeciętnej dziewczyny, nie tylko dla modelki. Ideą jej metamorfoz nie jest wykonanie sesji zdjęciowej na której pokaże przetworzony elektronicznie obraz, ale zmiana która zaistnieje fizycznie i będzie trwała. Co za tym idzie zdjęcia, które Amelia wykonuje, poddawane są wyłącznie podstawowemu retuszowi. Tym samym stanową doskonały dowód na to, że fotografia tego typu niekoniecznie musi być wizualnym oszustwem z którym spotykamy się na co dzień. Artystka wykonuje swoją prace kompleksowo, co oznacza, że nie korzysta z usług fotografa czy retuszera. Ma więc pełną kontrole nad tworzonym obrazem od początku do końca jego powstawania. Taką fotografię cenimy najbardziej. Prostota, gruntowna wiedza i ogromny talent.

Ten wpis został opublikowany w kategorii ciekawe strony i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.