coś o nas

ze 2014-04-02 o 21.23.58Ireneusz Zdrowak, rocznik 1976. Wykształcenie wyższe, w tym wyższe techniczne – studia magisterskie AGH. Przygodę z fotografią rozpoczynał w wieku lat 12, na studiach stworzył internetowy magazyn interkadr. Działalność magazynu zawieszona została w momencie gdy nawiązał współpracę z wydawnictwem IDG gdzie regularnie pisał tematyczne teksty wprowadzając fotografię cyfrową do Polski. Publikacje w gazetach PC World Komputer, Cyber, oraz numery specjalne o fotografii cyfrowej. Wnioskodawca utworzenia grupy pl.rec.foto.cyfrowa w czasach gdy do czytania internetu używało się modemu. Po zakończeniu współpracy z IDG stworzył internetowy magazyn fotograficzny foto-net, bazując na kontaktach z producentami i dystrybutorami sprzętu. Magazyn przekształcono następnie w pierwszy w polskiej sieci internetowy sklep sprzedający aparaty cyfrowe – takie były czasy.

Prowadząc sklep wspiera swoja pasję, fotografując regularnie i doskonaląc swój warsztat. Od kilku lat zdobywa regularnie wyróżnienia w konkursie fotoerotica, 2012 rok 3 miejsce. Współpracuje głównie z klientami zagranicznymi. Zdjęcia sprzedaje też na mikrostokach. Strona domowa photo-flow.eu, niestety rzadko aktualizowana ze względu na brak czasu i projekty komercyjne.

Wyznaje zasadę FLOW:

*FLOW – [z psychologii pozytywnej] oznacza “PRZEPŁYW” (energii) – jest to stan kreatywnego działania świadomości, podczas którego osoba jest całkowicie pochłonięta, przez to co robi, dzięki odczuciu energetyzującego stanu koncentracji, pełnego zaangażowania oraz odczuciu zadowolenia z samego siebie, podczas wykonywania danej czynności. Aby odczuć “PRZEPŁYW” potrzebny jest wkład metapsychicznej energii oraz niezwykłego skupienia uwagi… wtedy bez trudu przynosi uczucie głębokiej złożoności i spełnienia… “PRZEPŁYW” usuwa ze świadomości zmartwienia i frustracje codziennego życia… A kiedy doświadczamy uczucia “PRZEPŁYWU” – znaczenie czasu ulega zmianie… To “PRZEPŁYW” sprawia, że nasze życie jest bogatsze, intensywniejsze i pełne wyższego znaczenia.

 

Rafał Nitychoruk, Fot. Magda BieńkowskaRafał Nitychoruk, rocznik 1988. Z wykształcenia fototechnik, obecnie student dziennikarstwa.
Od grudnia 2013r. związany jest z magazynem „Pod Prąd”, gdzie pojawiają się jego fotoreportaże i artykuły na tematy fotograficzne. Nowinki techniczne śledzi zawodowo oraz z pasji. Nie zapomina przy tym, że najważniejszy w fotografii jest obraz, nie sprzęt. Zrozumienie zasad działania pomaga w lepszym robieniu zdjęć. Jego codziennik fotograficzny znaleźć można na fotoblogu Tumblr.

Aktywnie fotografuje głównie koncerty oraz szeroko pojętą fotografię uliczną. W kręgu jego zainteresowań znajdują się zagadnienia komunikacji oraz klasycznego reportażu. Fotografia zaczęła się dla niego klasycznie, od rodzinnego Zenita. Pasja do fotografii analogowej pozostała do dziś, co skutkuje godzinami spędzonymi w ciemni i pasem amunicyjnym z kliszami.

Aparaty nosi zawsze bez torby – włączone, w pozycji bojowej, gotowe do strzału. „Always shot analog!”